Які штрафи діють для всіх

  • Як пояснив Білошицький, відстрочено саме залучення до відповідальності за порушення умов митного ввезення автомобілів на іноземній реєстрації.

«Якщо ми бачимо інше порушення правил дорожнього руху або вчинення злочину за допомогою цього транспортного засобу — ми реагуємо, як на звичайний інший транспорт», — сказав він.

Поліцейські виписують постанови на водія з його українським водійським посвідченням.

Читайте також: Українці перестали масово везти «євробляхи» на розмитнення

«Виносять постанову саме на водія, але не за порушення щодо митного режиму, а за безпосереднє порушення», — пояснив Білошицький.

Що відомо

  • 20 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені «евробляхи». Спочатку «пільговий період» для розмитнення авто на єврономерах становив 90 днів, але відтак Рада продовжила його до 360.

  • 19 вересня у Мінінфраструктури відбулася нарада щодо перегляду порядку розмитнення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, на якому запропонували розділити «євробляхи» на дві категорії за умов розмитнення:

у першій категорії, зокрема, будуть старіші автомобілі, які вже перебувають на території України, до певного об'єму і віку. До такої категорії пропонується встановити єдину ставку розмитнення.

у другій категорії — новіші автомобілі, які будуть розмитнювати за спеціальною формулою.

«Мінфін» дарує карту технічного асистансу

  • На початку жовтня власники автомобілів на єврономерах вийшли на мітинг під Верховну Раду. Серед їхніх вимог — прийняття запропонованого ними закону про розмитнення і відставка голови митної служби Максима Нефьодова. Кабмін, «щоб уникнути конфліктів», доручив поліції не штрафувати «євробляхерів» до кінця року.