Що це значить
-
Таким чином Зеленський відгукнувся на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти закону про РРО та законів, які вводять електронний чек.
-
Президент зазначив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати.
Глава держави доручив ввести мораторій на перевірки ФОПів на 2 роки — для всіх категорій, крім «ризикових», як ювелірний бізнес.
Що пропонується
- Державна податкова служба повинна надати вже з 1 січня 2020 року додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування всім бажаючим.
За словами Зеленського, це необхідно для того, щоб підприємці встигли пристосуватися до змін у законодавстві.
Читайте також: Нові закони про торгівлю не вплинуть на чесних ФОП
- Протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена.
Він запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій щодо поліпшення умов для бізнесу.
Читайте також: Найбільші фінкомпанії створили онлайн-петицію проти закону про РРО
Що це дасть
- Дозволить полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців і одночасно сприяти ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.
Читайте також: Три головні проблеми нового Закону про РРО і чим це загрожує бізнесу
Що відомо
- 20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому 2 законопроекти:
№1053-1 «Про внесення змін до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, який дозволяє використовувати програмні РРО на ряду з традиційними. Крім цього, законопроект спрощує процедуру реєстрації такого апарату і збільшення штрафів за порушення роботи з ним.
№1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який передбачає механізм компенсації покупцю вартості покупки дорожче 100 грн у разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції.
Нове законодавство передбачає використання класичного реєстратора розрахункових операцій або його альтернативи — програмного РРО.