Що рішення Апеляційного суду Англії означає на практиці та які наступні етапи судового розгляду справи, пояснив заступник голови наглядової ради Приватбанку Артем Шевальов.

За його словами, майже невідкладно після цього рішення буде розпочато повний судовий процес. «Це означає, що колишні власники та менеджмент, а також інші учасники процесу будуть незабаром зобов'язані давати свідчення під присягою», — заявив Шевальов.

Крім цього залишається в силі глобальний арешт активів колишніх власників банку до винесення остаточного судового рішення.

Суд вказав, що предметом процесу є повний обсяг скарги Приватбанку в розмірі $1,9 млрд (плюс близько $3 млрд штрафів). «Некоректні розрахунки судді попередньої інстанції (у бік зменшення) було відкинуто», — заявив Шевальов

Також, за його словами, підтверджено обгрунтованість ключових елементів позову Приватбанку. Це означає, що з’явиться можливість боротись за повернення решти виведених коштів в інших юрисдиціях, де немає участі британських компаній чи активів.

Читайте такожЄвробонди України дорожчають на тлі перемоги Приватбанку

На сам кінець, вказав, Шевальов, підтверджено фабулу звинувачень з боку банку. «Сподіваюсь, це поховає недолугі спроби продавити ідею із «компенсацією»», — зазначив заступник голови наглядової ради Приватбанку.

Що відомо

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до високого суду Лондона проти колишніх власників і шести компаній, які імовірно належать або перебувають під їх контролем.

В якості забезпечувального заходу суд заарештував по всьому світу активи екс-власників банку та пов'язаних компаній на суму більше $2,5 млрд.

В той же час

Господарський суд Києва розглядає позов екс-акціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що влада шукає «компроміс» з Ігорем Коломойським в справі Приватбанку.