Чим відрізняються прогнози

«Є два прогнози: по одному — зростання нижче, але вище, ніж цього року; за другим – зростання вище і він ближче до прогнозу прем'єра, команди та уряду в 40% (зростання ВВП на 40% за п'ять років). Їх буде два, і ми будемо вирішувати, який виберемо», — сказав Милованов.

Він додав, що різниця в прогнозах обумовлена можливою зміною бізнес-клімату в Україні.

«Якщо ми боремося з корупцією, схемами, боремося за право закону, за суди, проводимо реформи і робимо це чесно, то будемо мати другий сценарій. Якщо ми робимо ринок землі – робимо його добре, але при цьому не вирішуємо питання неефективності і нечесності суддів, то сценарій буде першим», — пояснив міністр.

Читайте також: ВВП буде зростати вдвічі повільніше, ніж прогнозує уряд — експерти

За словами Милованова, поки макропрогноз не затверджений, на роботу над ним потрібно ще тиждень чи два.

Що відомо

  • Нагадаємо, що затверджений у травні попереднім урядом макропрогноз на 2019-2021 рр. також містить два сценарії розвитку.
  • Базовий передбачає уповільнення зростання ВВП з 3,3% в 2018 році до 3% в цьому році з прискоренням до 3,8% у 2020 році і 4,1% – в 2021 році.
  • Відповідно до другого варіанту в 2020-2021 рр. прогнозується зростання ВВП на рівні 3,6%, однак у 2022 році вона сповільниться до 3,3%.
  • Прем'єр Олексій Гончарук після призначення у кінці серпня заявив про мету досягти зростання ВВП на 40% за п'ять років: на 5% – у 2020 році, 7% у наступні чотири роки.