Що це значить

«Курс, який закладається в державний бюджет, — не є орієнтиром Національного банку. Це розрахунковий показник, необхідний для розрахунку доходів і видатків державного бюджету. Реальний курс може відхилятися як в одну, так і в іншу сторону», — зазначив Бахтарі.

За його словами, прогнозувати курс із сьогодні на завтра не має сенсу, оскільки на курс впливають настрої покупців і продавців валюти, а також попит і пропозиція валюти на ринку.

Читайте також: НБУ рекомендує українським компаніям хеджувати валютні ризики

«У довгостроковій перспективі динаміка курсу визначається загальним станом справ в економіці: її конкурентоспроможністю, бізнес-кліматом тощо», — наголосив Бахтарі.

Отримайте + 25% до першого депозиту на AMarkets

Читайте також: Долар знову зростає: експерт НБУ назвав причини

Що відомо

  • У перший тиждень жовтня 2019 року спостерігалася різка девальвація гривні. Курс впав більш ніж на 3% за два дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів. За цей період регулятор продав 200 млн доларівдля згладжування тимчасових коливань курсу.

  • Загалом з початку року офіційний курс гривні зміцнився на 12,5%.
  • У проекті держбюджету на 2020 рік, який Кабмін вніс у Раду, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.
  • У свою чергу бізнес очікує в 2020 році курс 28 грн/дол.

Читайте також: Ворожіння на валютній гущі. Хто найточніше прогнозує курс