Що це дасть
- Зазначається, що взаємодія між урядом і Нацбанком сприятиме поліпшенню очікувань населення і бізнесу, зокрема інфляційних, та підвищить довіру інвесторів до української економіки.
Спільні цілі
Підписуючи меморандум, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та голова НБУ Яків Смолій засвідчили, що у державних інституцій спільне бачення щодо важливості підтримки низької і стабільної інфляції для економічного зростання.
«Низька і передбачувана інфляція уможливить у середньостроковій перспективі зниження відсоткових ставок та пожвавлення кредитування економіки», – наголосив прем’єр.
Читайте також: Уряд обговорюватиме з НБУ зниження кредитних ставок — прем'єр
Водночас Нацбанк готовий підтримувати економічну політику Кабміну, зокрема для забезпечення стійкості державних фінансів та розширення доступу бізнесу і громадян до значно дешевших фінансових ресурсів, за умови, що це не перешкоджатиме досягненню цілей з цінової та фінансової стабільності.
Порівняти умови кредитів у банках України
Як координуватимуть дії
Нацбанк регулярно інформуватиме уряд та громадськість щодо власного макроекономічного прогнозу, досягнення цілей з інфляції, чинників розвитку інфляційних процесів і заходів, спрямованих на досягнення цих цілей.
Кабмін, своєю чергою, завчасно повідомлятиме центральний банк про заплановані зміни адміністративно регульованих цін та тарифів, а також надаватиме прогноз динаміки коштів на рахунках уряду та плани щодо здійснення державних запозичень.
Читайте також: Бюджет в небезпеці: Мінфін просить НБУ давати більш точні валютні прогнози
Що ще відомо
- Нагадаємо, що місія МВФ завершила роботу в Україні без конкретики щодо нової програми кредитування, на яку розраховували в уряді.
- Однією з причин, чому не вдалося досягти остаточних домовленостей з МВФ, була названа загроза незалежності Національного банку і тиск на керівництво НБУ.