Хто ще в списку

  • Традиційно рейтинг очолили Гонконг і Сінгапур, а на останньому місці опинилася Венесуела.
  • Україна — єдина серед європейських країн залишається у найбільш економічно невільній групі.

Для порівняння, Грузія вперше потрапила до групи вільних країн у 2005 році, і відтоді, за винятком 2009 року, незмінно там знаходиться. У свіжій версії рейтингу вона посідає 12 місце у світі.

Польша до 2004 року перебувала в третій групі, а потім піднялася до другої (переважно вільні країни), де перебуває і зараз. На основі даних за 2017 року країна опинилася на 59-му місці.

Читайте також: Fitch Rating підвищило кредитний рейтинг України

Росія, як і Україна, довгий час вважалася однією з найбільш економічно вільних країн світу. Однак у 2004 року ситуація дещо покращилась і, як результат, вона перейшла з четвертої групи в третю, де і залишається до цих пір (85-е місце у світі).

Одна з найуспішніших пострадянських країн, Естонія, незмінно перебуває в економічно вільній групі з 2000 року і зараз посідає 13-ту позицію.

Що покращилося в Україні

  • Як наголошується у звіті, незначне поліпшення спостерігається в таких показниках, як розмір уряду, надійні гроші та свобода міжнародної торгівлі.
  • Водночас правова система й регулювання пішли на спад.

Що відомо

  • Звіт 2019 року базується на даних 2017 року і вимірює економічну свободу (рівень особистого вибору, можливість виходу на ринки, захист приватної власності, правосуддя тощо), аналізуючи політичні рішення та інститути 162 країн і територій.
  • За всю свою історію Україна жодного разу не покидала групу найбільш економічно невільних країн.
  • Найвищим рівень економічної свободи України в 2011 і 2012 роках, за рахунок більш високих показників надійності грошей (6,04 і 6,42 за 10-ти бальною шкалою) і кілька кращих балів за правову систему (4,96 і 4,80).