Що це значить
Суд дійшов висновку, що відповідне рішення було прийнято в порушення принципів енергетичної солідарності. Суд підтримав доводи Польщі про те, що Єврокомісія, видаючи таке рішення, порушила принципи ЄС, оскільки не вивчила впливу такого рішення на енергетичну безпеку Польщі, заявляють у PGNiG.
Зазначається, що рішенням Єврокомісії було прийнято монопольне використання Газпромом німецького газопроводу Opal, дозвіл на який було надано Газпрому енергетичним регулятором Німеччини.
Читайте також: Нафтогаз пропонує українцям закупити газ за літніми цінами
З 2013 року «Газпром» міг користуватися лише 50% потужностей Opal, в 2016 році йому дозволили підключитися до 90% потужностей труби.
«Нафтогаз» вже попереджав, що Київ може недоотримати до 425 млн доларів щорічної транзитної виручки.
Що відомо
- Рішення Єврокомісії дозволило б «Газпрому» збільшити прокачування по Opal на 10,7 млрд куб. м в рік. Україна і Польща виступили проти цього через можливу втрату виручки від транзиту російського газу, який постачався в Європу.
- При використанні лише 50% Opal «Газпром» зможе завантажити цей відвід тільки на 18 млрд куб. м в рік, що потенційно скоротить прокачування по «Північному потоку» на 20 млрд куб. м від рівня минулого року (58 млрд куб. м).
Потужність трубопроводу Opal — 36 млрд куб. м в рік, він з'єднує «Північний потік» з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Власником Opal є компанія WIGA Transport Beteiligungs — спільне підприємство німецької Wintershall Dea (50,02%) і «Газпрому» (49,98%).