«Національний банк знизив облікову ставку на 0,5 процентного пункту - до 16,5%. З моєї особистої точки зору, це продовження політики півзаходів, яких правління НБУ дотримується тривалий час. Така політика не сприятиме досягненню тих амбітних цілей, про які говорив прем'єр-міністр України, - зростання економіки країни на 40% за п'ять років», - написав він.

За словами Данилишина, стримувальна монетарна політика не створює умов для зростання економіки.

«Нацбанк впливає на реальну ставку відсотка, керуючи номінальною ставкою. Рівень реальної процентної ставки (тобто, зменшеною на рівень інфляції) впливає на виробництво й споживання. Високий її рівень веде до того, що підприємства не поспішають реалізовувати інвестпроекти, а домогосподарства прагнуть відстрочити споживання. Це буде негативно позначатися на динаміці виробництва», - пояснив він.

За його оцінкою, позитивні тенденції на валютному ринку, хороші прогнози по врожаю 2019 року і прийнятна для України цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках дозволяли НБУ більш високими темпами знижувати облікову ставку, пом'якшуючи монетарну політику.

Що відомо

  • 5 вересня правління Національного банку прийняло рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних з 6 вересня 2019 року.
  • Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

  • Зниження облікової ставки НБУ вплине на зниження ставок за депозитами для населення.