«Це питання до Міністерства фінансів, адже саме вони займаються обслуговуванням держборгу. За нашими оцінками в разі значного зростання економіки Україні доведеться виплатити значні суми інвесторам. Але слід пам'ятати, що нам вже вдалося заощадити величезні кошти на обслуговуванні цих 3,2 млрд грн, які були конвертовані в варанти. Тому питання слід вирішувати в комплексі», — заявив він.

Що відомо

Реструктуризація ВВП-варантів стала особливо актуальна в світлі планів нового уряду досягти 40% зростання ВВП за п'ять років.

На тлі цих заяв котирування ВВП-варантів досягли нового історичного максимуму — 92,43% від номіналу.

Читайте також: ВВП-варранти України подорожчали до нового історичного максимуму

Історія питання

  • Україна і Комітет кредиторів в 2015 році досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 мільярдів доларів.

  • Реструктуризація передбачала повне списання 3 мільярдів доларів, відстрочку платежів по тілу кредиту в сумі 8,5 мільярда доларів на 4 роки, а також фіксування ставки купона по всьому бондами на рівні 7,75% річних.

  • Україна випустила ВВП-варранти на суму списаних кредиторами єврооблігацій.

  • За умовами випуску VRI (реструктуризовані борги України), інвестори претендують на частину приросту реального ВВП (з урахуванням інфляції), що перевищить показник в 3% в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП (без урахування інфляції) перевищить 125,4 млрд доларів.

Читайте також: Не так страшні варранти, як розмови про них

Варант — це цінний папір, що дає власникові право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за нижчою в порівнянні з поточною ринковою ціною.