З моменту публікації попереднього дослідження, в трійці найбільш щедрих фінустанов з депозитним портфелем фізосіб від 1 млрд грн відбулися зміни.
Хто зрізав ставки
У Мегабанку зрізали ставки за вкладами на 3,6 і 9 місяців — на 0,5-1% річних.
Максимальна дохідність вкладів впала і в Таскомбанку — на 0,5% річних, незалежно від терміну розміщення. Тепер максимальна ставка за депозитами в гривні в цьому банку складає 16,5% річних.
Міжнародний Інвестиційний Банк зрізав дохідність за вкладами на 9 і 12 місяців — до 16% річних.
У Банку Південний депозити на всі терміни подешевшали на 0,5% річних. Тепер за річні заощадження банк платить вкладникам всього 15,88% річних.
Укрексімбанк знизив ставки по вкладах в американській валюті на 9 і 12 місяців на 0,2% річних.
ПУМБ знизив ставки на 0,5% річних за депозитами на всі терміни.
Хто підвищив ставки
Банк Глобуспідвищив ставки за вкладами на всі терміни на 1%. Максимальна дохідність за 12 місячними депозитамив національній валютізросла в банку до 17,75% річних. Завдяки цьому Глобус перестрибнув з 9-го відразу на 2-е місце, розділивши його з Ідея Банком.
Максимальну ставку за депозитами в гривні на 12 місяців — 18% річних, як і раніше, пропонує Форвард Банк.
Кредит Дніпро Банк також підвищив ставки за депозитами: на 0,25% річних подорожчали вклади на 3 і 6 місяців. Але навіть після цього він залишився на третьому місці.
Оформити депозит та отримати бонус
У банку вважають, що незабаром ставки за депозитами почнуть знижуватися.
«Реалізація Нацбанком курсу на таргетування інфляції і поступальне пом'якшення монетарної політики буде сприяти поступовому зниженню депозитних ставок. При цьому істотна різниця в дохідності гривневих і валютних депозитів збережеться, тому що банки продовжать фокусуватися на залученнях в гривні, як ключовому ресурсі для кредитування», — прогнозує заступник голови правління, директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро Олег Пахомов.