«Зрозуміло, не можна втручатися в незалежність Нацбанку, ми це прекрасно розуміємо, та їх незалежність є основою макростабільності країни. Її не можна підривати, нам не будуть вірити», — сказав Гончарук.

«Але уряд має перебувати у постійному діалозі з Нацбанком, щоб вони не були надто консервативними, щоб вони іноді відпускали, іноді давали можливість трохи більше знизити кредитну ставку для того, щоб люди могли отримати ресурси і використовувати їх для свого власного справи: для купівлі житла і т. д. Ми це будемо робити », — додав він.

Отримати кредит в банку

За його словами, дешеве кредитування — одна з тактичних цілей, які уряд поставив перед собою найближчим часом.

Що відомо

  • За станом на 30 липня 2019 року середньозважена ставка за короткостроковими гривневими кредитами для бізнесу становила 17,9%, за довгостроковими позиками — 20,4%. За позиками для населення — відповідно 37,9% і 30,6%.
  • В Україні на сьогоднішній день державних іпотечних програм узагалі немає. Їх пропонує зовсім небагато банків: Ощадбанк, Укргазбанк, Кредобанк, Кристалбанк, Полтава-Банк, банк «Аркада», Банк інвестицій та заощаджень і банк «Глобус».
  • Знизити вартість кредитів в Україні заважає, в першу чергу, висока облікова ставка Нацбанку. На сьогоднішній день вона становить 17% річних, а ще на початку року була 18%. Якраз різниця між нею і ставкою по кредиту для споживача і є заробітком банку.
  • За словами голови Нацбанку Якова Смолія метою регулятора є зниження облікової ставки до 9% до кінця 2020 і 8% до кінця 2021 року.