Як зазначив Данилишин, світова валютна система - складний механізм з безліччю зворотних зв'язків.
«І навіть заяви президента США не особливо сильно на нього впливають. Це підтвердження незалежності грошово-кредитної політики», - вважає він.
Різниця процентних ставок чітко свідчить про те, що немає передумов для ослаблення долара: 2-2,25% ставка ФРС і нульова процентна ставка ЄЦБ, та ще й з очікуванням її можливого зниження до мінус 0,5% у вересні, вважає голова Ради НБУ.
«Як портфельні, так і інституційні інвестори воліють вкладати кошти в країни з більш швидко зростаючою економікою. Саме такою є економіка США. Вкладення в економіку Штатів допускає підвищення попиту на американську валюту, що також не може працювати на ослаблення долара», - додав він.
Що відомо
- Президент США знову поскаржився на занадто сильний курс долара і закликав Федрезерв знизити базову процентну ставку як мінімум на 1 процентний пункт (п.п.).
- Раніше Трамп не раз критикував ФРС через занадто жорстку грошово-кредитну політику, порушуючи загальноприйнятий принцип, згідно з яким президент США не коментує дії центробанку, і навпаки.
- На минулому засіданні ФРС знизила ставку на 0,25 п. п. до 2-2,25%. Це зниження стало першим з 2008 року.
- Наступне засідання ФРС відбудеться 17-18 вересня, і учасники ринку впевнені у подальшому зменшенні ставки, причому деякі очікують скорочення одразу на 0,5 п. п., до 1,5-1,75% річних.