Я б рекомендував вкласти гроші в акції. Але не в українські, а в американські, так як цей ринок більш надійний. Вже більше 10 років найбільш популярним інструментом є вкладення в ETF-фонд SPY, який сформований з числа акцій, що входять до індексу S&P 500.
Інвестуючи в цей фонд, інвестор робить вкладення в економіку США, в 500 кращих американських компаній.
А якщо вартість акцій впаде
Американський ринок теж іноді падає. Для того щоб портфель був збалансований з точки зору ризику, частину інвестиції варто вкласти в ETF-фонд TLT. Цей фонд дає дохідність в залежності від вартості американського боргу, є надійною гаванню і веде себе обернено пропорційно від SPY. Якщо американський ринок падає, то попит на TLT зростає. Ця стратегія 50/50 дозволить людині завжди отримувати дохід.
Скільки це буде коштувати
Відкриття інвестиційного рахунку в США для клієнта безкоштовно. Відкрити його можна онлайн. Переказ грошей за кордон обійдеться в 0,5%+12 дол, враховуючи комісії банку. Комісія брокера становить 1-2 центи за операцію.
Яку дохідність принесе така інвестиція
Відразу скажу, що це вкладення мінімум на 5 років, а не спекулятивна операція. Досвід попередніх років показує, що середньорічна дохідність становить 10% на рік.
Які податки сплачуються з доходів, отриманих за кордоном
Що стосується оподаткування, то воно виникає тільки після продажу активу, коли виникає дохід. Інвестору необхідно заповнити декларацію, вказавши в якому році і за яким курсом ви купили ці активи та дату і курс продажу. І ось цю гривневу маржу ви оподатковуєте 18%+1,5%.
А що з ОВДП
Всі наступні накопичення має сенс вкладати в покупку гривневих облігацій. Вже з сумою 30-40 тис грн можна купувати облігації. Це дозволить вам отримати дохідність 16% річних без податку. Зараз у гривні особливо цікава дохідність, хоча останні події показують, що вона буде поступово знижуватися. Іноземні інвестори купують саме довгі ОВДП у гривні і фіксують високу дохідність на довгому періоді. Курс валют не виходить з коридору 25-28 грн.
Але вкладати все в українські облігації не раджу – це великий ризик. В Америці фондовий ринок має довгу історію, Україна такої історії не має. Довгі пенсійні гроші варто розміщувати в США, вкладення на короткий період можна розміщувати і в Україні. Таким чином інвестор з одного боку тут буде отримувати хорошу прибутковість, але також буде захищений портфелем американських акцій.