«Освіта визначає і сьогодення, і майбутнє. Тема освіти та педагогів повинна залишатися домінуючою в Україні. Дуже важливо, щоб пріоритетність освіти була збережена. Зокрема, в питанні оплати праці педагогів. Цього літа ми прийняли рішення про те, щоб замінити оплату праці, зробити її більш сучасною, що дасть можливість підвищити заробітну плату вже у 2020 році для українських вчителів від 20 до 70%. Особливо це повинно торкнутися молодих вчителів», — зазначив Гройсман.
Що відомо
- У липні Кабмін змінив систему оплати праці педагогічних працівників, відмовившись від єдиної тарифної сітки і зробивши прив'язку зарплат до мінімального прожиткового мінімуму.
- До 2023 року мінімальний посадовий оклад педпрацівників повинен зрости до чотирьох прожиткових мінімумів.
- Прив'язку зарплати пропонується зробити до прожиткового мінімуму, який відповідає економічній ситуації в країні.
- Замість 25 тарифних розрядів пропонується розділити педагогічних працівників на три великі групи, в кожній будуть свої підгрупи: планується зробити сім підгруп педагогічних працівників, п'ять підгруп науково-педагогічних працівників і чотири підгрупи наукових працівників.
В Україні з 1 липня прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс на 86 гривень і становить 2007 гривень замість 1921 гривень.