За словами заступника міністра Лева Парцхаладзе, це дозволить нарешті розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

«Сьогодні у діючому законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно. Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці», – сказав він.

Що це дасть

  • Одним із значних проблемних питань, що має врегулювати законопроект, стало питання обов’язкової згоди мешканців застарілих будинків на проведення реконструкції.

Згідно з ним для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідна письмова згода щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону).

 Інвестиції в нерухомість

Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25% власників.

Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

Отримати персональну пропозицію від забудовника