Яким фахівцям було легше знайти роботу у столиці та регіональних центрах, і на яку зарплату вони могли розраховувати, аналізувала HR-експерт Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Затребуваність професії зовсім не означає, що роботодавці готові платити таким фахівцям високі зарплати. Наприклад, зарплатні побажання тих, хто претендує на посаду бухгалтера, інтернет-маркетолога і кухаря вищі, ніж пропонують відповідні вакансії. Навіть роботу без кваліфікації здобувачі сприймають як тяжку повинність, що вимагає солідної винагороди — як мінімум більшої, ніж припускають роботодавці.

Логічно, що середня зарплата по Києву в півтора рази вища середньоукраїнської. Проте, якщо порівнювати рейтинги найбільш затребуваних професій і рівень оплати в столиці і містах-мільйонниках, можна виявити чимало цікавих закономірностей.

Але є й помітні відмінності. Наприклад, зарплата київських шеф-кухарів у другому кварталі нижча, ніж у одеських (і навіть харківських) колег. Швидше за все, причина криється в курортному сезоні, який і підніс одеських гуру смачної їжі на зарплатний олімп.

Що стосується інших спеціальностей, Київ лідирує за розміром зарплати практично у всіх категоріях. Наприклад, столичним бухгалтерам пропонують майже 13 000 грн, в той час як в Одесі — 10 500 грн, а в інших містах і того менше. Єдине виключення – це професія водія, за яку в регіонах платять на 500 — 2 000 грн більше, ніж у Києві.

Цікаво, що в списку найбільш популярних вакансій Одеси немає інтернет-маркетологів і веб-розробників, зате є торгові представники і охоронці.

«Фішка» харківської десятки — продажі по телефону, не дуже затребувані в інших регіонах. Зате це єдиний український мегаполіс, де в топ-10 немає вакансії водія.

У Харкові доволі скромний рівень зарплат. Навіть айтішникам пропонують набагато менше, ніж в інших містах: київські веб-розробники можуть розраховувати в середньому майже на 39 000 грн, львівські – майже на 30 000 грн, а харківські – всього лише на 22,5 тис.

Як уже зазначено вище, у Львові один з найвищих у країні рівень заробітної плати IT-фахівців. Крім того, дохід у бухгалтерів тут майже на 1000 грн вищий, ніж у їх колег з Харкова і Дніпра.

Дніпро — єдиний великий обласний центр, де в десятку потрапили фінансові консультанти. В цілому на тлі інших міст-мільйонників зарплати учасників рейтингу виглядають досить скромно. Наприклад, дніпровський продавець може розраховувати на 8,5 тис., харківський або львівський заробляє на 400-500 грн більше, одеситу перепадає майже 10 тис., а київські продавці отримують 11 тис. грн.

Тільки зарплата для робочих спеціальностей на виробництві в Дніпрі вища, ніж в Харкові або Львові, — така вже специфіка міста.