Історія почала частково повторюватися. Зовсім недавно, в липні, ми спостерігали ситуацію, коли долар на торгах і в обмінниках швидко впав майже до 25 гривень і нижче, але потім також стрімко за кілька днів пішов вгору до рівнів близько 25,60-25,80 і навіть вище.
Зараз ринок увійшов у нову фазу схожих валютних гойдалок. Котирування долара зросли за понеділок-вівторок з 25,51/25,56 (ранок 5 серпня) до 25,67 / 25,71 (старт торгів 6-го числа). А потім — також активно стали відкочуватися назад до рівня 25,17 / 25,21 гривень до вечора п'ятниці. В середині дня курс просідав до 25,05/25,075 гривень, але потім долар відвоював частину втрачених раніше позицій і підтягнувся до позначки 25,17 / 25,21.
Стрибки курсу безготівкової валюти відгукувалися періодичною зміною котирувань і готівкового ринку, але він реагував більш спокійно і врівноважено.
Відчуваються, що швидка і часта зміна курсу на торгах останнім часом важко прогнозується власниками обмінників і вони не готові постійно виступати заручниками стрибків безготівкових котирувань.
Тому готівковий ринок весь цей тиждень вів більш консервативну політику при виставленні свої цінників. Це відображалося у досить активному зниженні котирувань прийому валюти у громадян при збереженні відносно високих (як правило, близько рівнів діючих у цей момент на міжбанку) котирувань продажу валюти населенню.
Така тактика фінансистів приводила до періодичного розширення спреду по долару і євро, але в кінцевому підсумку — конкуренція між обмінками стримувала апетити їх власників в цьому питанні.
Ситуація невизначеності по тренду на валютному ринку збережеться і на наступному тижні. Для того, щоб мінімізувати свої ризики — власники обмінників розширять спред між купівлею та продажем по долару і євро, але продовжать працювати у форматі «з обороту». Чим вища конкуренція в даному регіоні, тим більш стриманими у своїх « бажаннях» за рівнем спреду будуть власники обмінників.
Курси валют на вихідні
Котирування готівкового долара будуть у межах: прийом 25,15- 25,30 гривень, продаж 25,35- 25,50. Спред по долару складе від 15 до 25 копійок, а в більшості обмінних пунктів він буде знаходиться у межах до 20 копійок.
Котирування євро. Крос-курс пари євро / долар на вечір 9 серпня перебуває біля позначки 1,12 долара за євро.
Міжнародний валютний ринок постійно лихоманить у зв'язку із заглиблюванням торговельної війни між США та Китаєм, а також заявами Дональда Трампа про те, що Америці потрібен слабкий долар.
З огляду на, що нічна для України сесія проходить в Азії (в тому числі і за участю китайських банків) — ймовірність коливань пари євро / долар (і опосередковано співвідношень цих валют до гривні) у цю ніч досить висока.
Фінансисти будуть змушені у суботу зранку перед виставленням котирувань в обмінниках — звірити свої цінники і співвідношення пар євро / долар, євро / гривня і долар / гривня з тим крос-курсом пари євро / долар, який складеться після нічних азіатських торгів.
«Мінфін» прогнозує на 10 і 11 серпня курс євро в обмінниках у межах: прийом 28,168 — 28,336 гривень та продаж 28,392-28,560.
У зв'язку з посиленням курсової волатильності як на міжнародних ринках, так і в Україні — частина власників обмінників додасть до курсу ще 3-10 копійок на євро.
Середній рівень спреда по євро буде перебувати в межах до 25 копійок.
Котирування російського рубля. По рублю фінансисти продовжать працювати у форматі «з обороту». Його курс у суботу та неділю за нашими розрахунками складе: прийом за 1 рубль на рівні 0,375 — 0,380 гривень і продаж 0,385 — 0,395.
Деякі пункти обміну валют ще закладуть додатково до плюс-мінус 0,002- 0,004 гривні на рублі в залежності від географічного положення регіону, де знаходиться цей обмінник та «жвавості» його розташування щодо великих торгових центрів.