Що відомо

  • Це падіння може бути короткочасним, якщо взяти до уваги заплановані на найближчий час численні угоди злиття та поглинання (M&A).

Найбільшими угодами за перше півріччя 2019 року стали операції злиття, поглинання та викупу, включаючи викуп компанії Dun & Bradstreet за 6,9 млрд дол. у США, викуп компанії Concardis за 6 млрд дол. у Німеччині та викуп зареєстрованої у Франції компанії eFront за 1,3 млрд дол.

Незабаром очікується завершення інших значних угод, включаючи придбання компанії Worldpay компанією Fidelity (43 млрд дол. США), придбання компанії First Data компанією Fiserv (22 млрд дол. США), а також операцію злиття компанії Global Payments з компанією Total System Services (21,5 млрд дол. США).

Найбільші угоди були ініційовані з Франції, Аргентини, Канади, Китаю, Німеччини та США.

Читайте також: Нацбанк сприятиме розвитку інноваційних фінтех-компаній

Венчурні інвестиції корпорацій, що у 2018 році досягли вражаючих обсягів у розмірі 25,3 млрд дол. США, впали до лише 4,75 млрд дол. США у першій половині 2019 року, що пояснюється тим, що корпорації наразі утримуються від крупних операцій.

З початку року у секторі блокчейну та криптовалюти спостерігалося виражене падіння інвестицій з 5 млрд дол., які генерували 586 угод у 2018 році, до лише 1 млрд дол., що принесли 171 угоду у першій половині 2019 року. У першій половині 2019 року різко скоротився обсяг інвестицій у insurtech внаслідок падіння обсягів фінансування на ранніх етапах.

Читайте також: 7 українських фінтех-компаній можуть досягти мільярдної капіталізації у 2019 році

Загальна сума інвестицій у insurtech впала з 7,6 млрд дол. США у 2018 році до лише 1,1 млрд дол. США у першій половині 2019 року.

Нагадаємо, в липні Національний банк презентував щорічний Український фінтех-каталог-2019. За його даними, у сфері фінансових технологій в Україні на сьогодні працює понад 100 компаній, більшість із них розпочали свою діяльність за останні три роки. Найпопулярнішим напрямом роботи є платежі та мобільні гаманці.