Що це значить

Він зазначив, якщо російська сторона чекала результатів парламентських виборів для наступного раунду тристоронніх зустрічей з транзиту з 2020 року, то ці результати вже зрозумілі. «Не буде ОПЗЖ («Опозиційна платформа – За життя») в коаліції, і не буде Бойко прем'єром», — написав Вітренко.

Тому, за його словами, у «Газпрому» вже немає причин не призначати дату наступної тристоронньої зустрічі. «Звичайно, якщо російська сторона займає конструктивну позицію щодо продовження транзиту, а не просто виграє час для продовження будівництва «Північного потоку-2» і повного припинення транзиту через Україну», — зазначив він.

Читайте також: Газпром програв Нафтогазу суди в Нідерландах і Люксембурзі

«Але головне, що до такої зустрічі потрібно було б провести консультації на технічному рівні з «Газпромом» і фахівцями Єврокомісії для підготовки проекту операторської угоди (іnterconnection agreement) і обговорення варіантів бронювання потужностей між «Газпромом» і оператором української ГТС або контракту на своп газу між «Газпромом» і «Нафтогазом». Тоді і тристороння зустріч на політичному рівні матиме шанс завершитися підписанням угод», — додав Вітренко.

На думку Вітренко, «Газпром» спеціально відкладає проведення переговорів до формування нового уряду в Україні за результатами парламентських виборів.