Аналітики Raiffeisen вказують, що 40% виплат по валовому зовнішньому боргу України припадає на 2020-2021 роки (2020 року — 16,8 млрд доларів, 2021- 18,5 млрд доларів), тому уряду необхідна нова програма співпраці з МВФ в найкоротші терміни.
«Навіть з урахуванням повного ролловера міжфірмових кредитів і рефінансування 50% корпоративних кредитів, Україні доведеться виплатити 12,5 млрд доларів в 2020 році і 15 млрд доларів в 2021 році», — сказано в документі.
На думку аналітиків, залучення кредитів МВФ може забезпечити часткове покриття боргу України, а решту суми можна буде отримати на боргових ринках шляхом розміщення облігацій і через офіційні двосторонні кредитні угоди.
Вони зазначили, що значна заборгованість як приватного, так і державного секторів з високою часткою валютних зобов'язань поряд з необхідністю великих виплат в найближчі два роки стримують кредитування України, і без програми з МВФ залучення країною більше коштів на ринку і забезпечення виплат по боргу залишається малоймовірним.
Аналітики Raiffeisen вважають малоймовірним підвищення рейтингів України до кінця цього року, однак бачать хороші перспективи для їх росту в найближчі два роки після виборів у разі прогресу реформ.
У документі наголошується висока ймовірність отримання більшості пропрезидентською партією «Слуга народу», яка лідирує в опитуваннях з показником 41,5-52,3%, що дозволить забезпечити проведення обіцяних президентом Володимиром Зеленським реформ, завдяки яким Україна зможе отримати підтримку МВФ.