Готівковий долар також швидко пішов вгору в середині тижня. Але до вечора п'ятниці він трохи просів в обмінниках фінкомпаній до 25,80/26,00 гривень.

Ажіотажу не було, хоча обсяги купівлі готівкової валюти зросли, за оцінками фінансистів, не менш ніж на 15-25%. Більшість пунктів обміну працювала у форматі «з обороту». Але поступово вони підвищували цінники продажу валюти порівняно з попередніми вихідними, коли долар продавали по 25,80-25,90 гривень.

Готівковий ринок не був драйвером зростання котирувань всього валютного ринку. Він знову залишався заручником ситуації на міжбанку.

Головними причинами зльоту курсу, як безготівкового, так і готівкового ринку, стали:

  • Зростання попиту на валюту на торгах з боку великих покупців — імпортерів енергоносіїв, в першу чергу — НАК «Нафтогазу», а також купівля декількох банків у межах їх валютної позиції;
  • Збільшення ліквідності в банківській системі. Коррахунки зросли до 63,2 млрд на ранок п'ятниці;
  • Занадто активний викуп долара Нацбанком через Matching в першій половині тижня та в наступні дні. Надмірно викупивши надлишок пропозиції долара з міжбанку 8-го і 9-го липня, регулятор спровокував зростання його котирувань при перших же виходах великих покупців (особливо у середу). Навіть коли котирування вже почали зростати, регулятор все одно кожен день скуповував валюту.

Невизначеність щодо подальшої поведінки ринку збереглася і перед вихідними. Тому фінансисти будуть заробляти 13 і 14 липня на торгівлі готівковою валютою в форматі «з обороту», але для мінімізації своїх ризиків дещо розширять спред.

Дешево валюту продавати ніхто не буде, а стримувати апетити мінял буде тільки високий рівень конкуренції.  

Курси валют у суботу та неділю


Котирування готівкового долара будуть у межах: прийом 25,75- 25,85 гривень, продаж 25,95- 26,10. Спред по долару складе від 15 до 25 копійок.

Котирування євро. Крос-курс пари євро / долар на вечір 12 липня перебуває у межах 1,125 долара за євро. Але волатильність по парі євро / долар росте за рахунок наближення рішень ФРС США щодо зміни процентних ставок, а також суперечливої статистики американської економіки і періодичних твітів Трампа про бажаність ослаблення долара.

Поки більшість аналітиків схиляється до того, що Федрезерв знизить ставки. Це може призвести до зростання курсових коливань на міжнародних майданчиках найближчим часом, в тому числі, і на нічний для України сьогоднішньої азіатської сесії. Тому в обмінниках при виставленні цінників по долару і євро будуть закладати і ці ризики.

«Мінфін» прогнозує на 13 і 14 липня курс євро в обмінниках у межах: прийом 28,968 — 29,081 гривень та продаж 29,193 — 29,363.

Можливі ще досить істотні відхилення по євровалюті в межах до 20 копійок як поправка на ситуацію по попиту і пропозиції по готівковому євро в даному регіоні та ступінь оцінки ризику по євровалюті окремими власниками обмінників.

Взагалі євро залишиться самою «ризиковою» валютою для фінансистів в ці вихідні з великим розкидом котирувань в різних обмінниках. Рівень спреда по євро буде перебувати в межах 25 -40 копійок.

Котирування російського рубля. З російською валютою особливих змін при виставленні котирувань для власників обмінників не відбувається. Рубль залишається досить проблемною валютою для українських фінансистів. Обмінники продовжать працювати з ним в форматі «з обороту», орієнтуючись в першу чергу на реальний обсяг попиту і пропозиції по ньому в даній місцевості.

Курс рубля на суботу та неділю за розрахунками «Мінфіну» буде наступним: прийом за 1 рубль на рівні 0,398 — 0,403 гривень і продаж 0,406 — 0,410.