«Липень традиційно спокійний місяць для валютного ринку. Сезон відпусток і низької ділової активності. Проте в липні обсяг ліквідності може зменшитися, що призведе до зростання волатильності, і спекулятивно ринок буде більш уразливий, оскільки невеликий дисбаланс попиту і пропозиції вплине на настрої учасників ринку. Особливо це виявиться в разі несподіваних результатів дострокових парламентських виборів і загрози для формування коаліції», – відзначає керівник відділу аналітики Андрій Шевчишин.

Впевненість у гривні зберігають інвестори, які купують українські гривневі ОВДП, продаючи для цього валюту. Тільки за червень вкладення нерезидентів в облігації виросли на 32% – до 57,2 млрд грн. Однак частина цих інвестицій – спекулятивні короткострокові вкладення, які будуть шукати виходу, як тільки кон'юнктура зміниться.

Посилиться вихід нерезидентів у вересні, коли Україні необхідно виплатити пікові 52,2 млрд грн за зовнішнім боргом.

Приплив іноземної валюти та конвертація у гривні під парламентські вибори у другій половині липня зійдуть нанівець, що може натиснути на національну валюту. Однак у цілому політичні ризики не мають високого впливу на валютний ринок на даний момент.

У центрі уваги – майбутня коаліція в новому парламенті, і в разі відсутності такої, гривня може потрапити під тиск продавців.

Політична криза поставить під сумнів співпрацю з МВФ, активність законодавчої і виконавчої гілок влади, необхідних для просування реформ.

Ситуація на глобальних ринках залишається сприятливою для гривні.