Відповідно до набутого статусу банком повинні виконуватися окремі підвищені вимоги для забезпечення додаткового запасу міцності. Водночас статус системного банку жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах.
Так, Національним банком для системно важливих банків України встановлені спеціальні значення нормативу миттєвої ліквідності (не менше 30 %) та нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (не більше 20 %). Додатково до нормативного значення достатності основного капіталу банки мають сформувати буфер системної важливості розміром від 1 % до 2 %.
Важливо відзначити, що за підсумками I кварталу 2019 року банк «Південний» упевнено виконує всі економічні нормативи НБУ. Так, норматив адекватності регулятивного капіталу Н2 і норматив достатності основного капіталу Н3 (відношення регулятивного капіталу до активів) виконані з достатнім запасом, що дозволяє банку мати надійний фундамент для подальшого зростання. Значення Н2 на 01.04.2019 становило 11,9 % (при необхідному мінімумі 10 %). Нормативи кредитного ризику, що характеризують ступінь концентрації активних операцій банку, також стабільно виконуються. Це свідчить про виважену політику банку щодо управління кредитним ризиком і низьку залежність від великих позичальників. На 01.04.2019 значення нормативу Н9, який показує відношення заборгованості інсайдерів до регулятивного капіталу, становило всього 9,0 % (при необхідному максимумі 25 %).
З істотним запасом виконуються показники ліквідності Н4, Н5 і Н6, до яких із грудня 2018 року був доданий новий норматив покриття відтоків ліквідності LCR, що говорить про високу платоспроможність банку. На 01.04.2019 значення LCR банку «Південний» у всіх валютах становило 122,0 % (при необхідному мінімумі 80 %).