Як пише видання, в Україні є низка проблем в енергосекторі: інфраструктура старіє, вона гостро потребує обслуговування та оновлення. Система, що існувала до реформи, не сприяла залученню інвестицій в країну.
Читайте також: В Україні припинила діяти формула «Роттердам+»
Два роки тому український парламент прийняв закон, який передбачає нову модель ринку електроенергії, аналогічну тій, яку використовують країни-члени ЄС. Це дозволить інтегрувати енергосистему України до ENTSO-E і посилити енергетичну безпеку України, ідеться в матеріалі.
Зазначається, що реформа ринку електроенергії допоможе збільшити інвестиції в сектор: згідно з оцінкою Українського інституту майбутнього, генеруючі компанії зможуть залучити в 11,5 разів більше інвестицій порівняно зі сценарієм, якби реформа не була запущена.
Читайте також: Україна вперше імпортувала електроенергію з ЄС
Проведення енергетичних реформ та інвестиції також призведуть до збільшення експорту українських енергоносіїв в ЄС. Обсяг експорту може зрости до 25 млрд кВт-год у 2030 році порівняно з сьогоднішніми 5 млрд кВт-год. Це збільшить доходи від експорту електроенергії до 1,5 млрд доларів. Синхронізація з ENTSO-E також посилить конкуренцію на внутрішньому ринку електроенергії та змусить компанії боротися за внутрішніх споживачів, пропонуючи кращі ціни і якість обслуговування, пише Forbes.
Нагадаємо, 1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії», прийнятого в 2017 році.