Між тим, більшість українців отримує зарплату або дохід в гривні. А, отже, їм регулярно доводиться обмінювати національну валюту на долари або євро. Для жителів мегаполісів це не проблема — потрібно лише дійти до найближчого обмінного пункту або відділення банку. У невеликих містах і селах купити валюту складніше, а іноді — і зовсім нереально. Однак тепер ситуація змінилася: з лютого цього року українцям став доступний обмін валют онлайн. Ми розглянули всі варіанти і знайшли найзручніший і вигідний.
Обмінні пункти
Мабуть, найчастіше українці купують і продають валюту в небанківських обмінних пунктах. Їх популярність пояснюється декількома причинами:
-
Мережа обмінників обширна, у великих містах вони зустрічаються буквально на «кожному розі».
-
Гнучкий графік роботи: деякі обмінники працюють цілодобово і у вихідні, на відміну від банківських відділень.
-
В обмінні пункти рідко бувають великі черги.
Мінуси:
-
Ймовірність «нарватися» на шахраїв або грабіжників. У 2018 році відразу у кількох невдалих клієнтів обманом відібрали великі суми грошей: для цього використовували фіктивні обмінні пункти. Злочинці, перевтілившись касирами, забирали гроші і зникали через «чорний» вихід.
-
Показово, що за 2016-2019 рр Національний банк виявив 254 незаконних обмінних пунктів. З них 28 — протягом 2019 року.
-
В обмінниках не завжди є потрібна сума грошей або купюри для здачі.
Каса банку
Відділення банку в невеликих населених пунктах — це, найчастіше, єдина можливість обміняти валюту.
Плюси:
-
Відділення банків знаходяться під охороною, що гарантує безпеку операції.
-
Якщо клієнт передумав, то протягом 15 хвилин може скасувати операцію обміну — при наявності квитанції.
Мінуси:
-
Курси обміну валют зазвичай менш вигідні, ніж в обмінних пунктах.
-
Клієнт змушений підлаштовуватися під робочий час каси.
-
Швидше за все, доведеться витратити час в черзі.
-
У банках не завжди є потрібна сума валюти, часто немає дрібних купюр.
-
Деякі банки продають валюту у великих обсягах тільки своїм клієнтам, або ж вимагають пред'явити паспорт.
Купівля валюти «з рук»
Це так званий «чорний ринок» валюти. На спеціалізованих платформах або форумах можна домовитися про покупку різних валют без посередників і фіксованого курсу. Плюси, якщо до таких і можна віднести, наприклад, можливість торгуватися або обміняти старі та пошкоджені купюри, перекриваються високою ймовірністю нарватися на шахраїв і отримати фальшиві купюри або залишитися без грошей. Причому в даному випадку шанс повернути гроші мінімальний.
Обмін валют онлайн
Це опція, яка однозначно піде в народ і завоює його любов і повагу, завдяки доступності 24/7 і більш вигідному курсу.
Право здійснювати онлайн обмін (через інтернет-банкінг або в мобільному додатку свого банку) українці отримали 7 лютого, завдяки новому «Закону про валюту». Він дозволяє купувати валюту на суму до 150 тисяч гривень в еквіваленті на добу.
Поки що таку послугу пропонують далеко не всі банки, тому інформацію потрібно уточнювати в фінустанові, клієнтом якого ви є. Але ті, хто скористався обміном онлайн, вже точно не підуть шляхом обмінників або черг до каси.
Плюси:
-
Купити потрібну суму можна в будь-який час доби.
-
Курс зазвичай вигідніший, ніж в касі: адже банк не несе витрат на зарплату персоналу, інкасацію тощо.
-
Процес покупки займає лічені хвилини, а провести його можна вдома, в офісі або іншому зручному місці.
-
Зарахування грошей відбувається миттєво.
-
Це максимально захищена операція.
Мінуси:
Щоб купувати валюту онлайн, потрібно відкрити два рахунки в одному банку — в гривні і валюті обміну. Це можуть бути карткові або поточні рахунки.
Однак деякі банки, наприклад, Альфа-Банк Україна, зробили цей процес для своїх клієнтів максимально легким і доступним в своєму мобільному додатку.
Як купити валюту в додатку Alfa-Mobile Ukraine
Процес обміну займає всього кілька хвилин:
-
Клієнт заходить в Alfa-Mobile Ukraine та обирає в розділі «Курс валют» функцію «Обміняти».
-
Необхідно вказати, з якою карти списуються кошти, і на яку зараховуються.
-
Потім потрібно обрати суму для обміну. Актуальні курси долара США і євро відображені на екрані. Відзначимо, що курс в онлайн завжди вигідніше, ніж в касі.
Комісію за обмін банк не знімає, а гроші зараховуються на рахунок миттєво.
Валютна карта є не у всіх, але для клієнтів Альфа-Банку це не проблема. З 19 червня 2019 року ці фірми можуть скористатися опцією fast card і оформити валютну карту прямо в додатку. Рахунок в доларах або євро буде відкритий відразу ж, і клієнт зможе без проблем обміняти валюту за більш вигідним курсом. Фізичну ж карту можна забрати в найближчому відділенні у зручний час.
Очевидних плюсів в разі онлайн-обміну валют набагато більше, ніж при будь-якому іншому варіанті. Купувати валюту можна відразу ж, як виникне така необхідність, причому йти нікуди не потрібно. Просто береш смартфон, відкриваєш мобільний додаток, робиш пару кліків — і гроші вже зараховані на валютну карту.
Курс валют в Alfa-Mobile Ukraine завжди нижчий, ніж у відділенні, а валютна карта доступна вже через хвилину. Це відмінний варіант для тих, хто часто подорожує за кордон або здійснює безготівкові розрахунки валютою.