Що це дасть
- По-перше, приведення цін на цей ресурс до обґрунтованого рівня
- По-друге – захисту споживачів від завищених тарифів.
Він зауважив, що сьогодні вдалося змусити Нафтогаз знизити ціну на газ для населення. Зараз вона майже однакова для всіх регіонів. Натомість ціна на тепло – різна. І подекуди різниця становить 2 рази і більше. Ситуація ускладнюється ще й тим, що теплокомуненерго є фактичним монополістом.
«Коли людина отримує платіжку в 2,5 тис. грн (за тепло), а могла б отримувати 1,3 тис. – жалітися їй нікому. Просто йде і платить. Платить за безгосподарність!» – сказав Гройсман.
Він наголосив, що якість комунальних послуг і їхня справедлива вартість – пряма відповідальність місцевої влади.
«Ми збільшили місцеві бюджети в 4 рази, – зазначив прем’єр-міністр. – Людей в громадах треба поважати. Даю доручення Міністерству юстиції, Міністерству регіонального розвитку, будівництва ЖКГ внести питання економічно обґрунтованого обмеження цін на тепло і гарячу воду з наступного опалювального сезону. Треба проінспектувати системи виробництва тепла і зробити висновки».
За розрахунками Уряду введення такого обмеження дозволить зменшити вартість тепла на 15-20%.
«Зараз є всі можливості дати людині чесну платіжку. Я на цьому наголошую. Прошу професійно до цього підійти. Якщо ТКЕ завищує ціну, то це треба сказати! Це відповідальність конкретного мера і ТКЕ. Не можна ворочати мільярдами і не думати про те, яку якість послуг отримує людина. Для мене головне – захистити споживача».