Що це значить
Незважаючи на негативний інформаційний шум, який знизив курс гривні на 4%, чинники, що впливають на національну валюту цього року, сприятливіші, ніж минулого, — вважає Бажинов.
«Перш за все, хочеться відзначити динаміку Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) яка виглядає сильнішою по відношенню до 2018 року, при цьому пікові травневі виплати за державним боргом вже пройдені.
Читайте також: Чисті міжнародні резерви в травні скоротилися на 7,1%
Це говорить про те, що уряду бракує фінансових ресурсів платити по боргах, як зовнішніх, так і внутрішніх, і водночас тримати на ЄКР достатньо високі залишки по відношенню до минулого року», — заявив експерт.
Крім того, нерезиденти активно купують облігації внутрішньої позики, номіновані у гривні, в країну приходить валюта. Як правило, політична турбулентність створює додаткові ризики для нерезидентів, але навіть президентські вибори не вплинули негативно на тенденцію.
Читайте також: Чи вплине на Україну торгова війна США і Китаю — економіст ЄБРР
Через напруженість між США і Китаєм прогнози щодо зростання світової економіки істотно знизилися, що призвело до зниження цін на промислові метали і деякі зернобобові культури. На щастя для нас, поки що, негативні наслідки цієї війни обходять Україну стороною.
На думку, експерта «Фрідом Фінанс Україна», ціни на наші ключові експортні товари на світових ринках — сприятливі.
З огляду на все це тимчасовий негативний фон для гривні не є вирішальним для її ціноутворення. «Кон'юнктура, яка склалася навколо національної валюти, і обставини, які впливають на неї, куди вигідніші сьогодні, ніж рік тому», — вважає Юрій Бажинов, керуючий активами ТОВ «Фрідом Фінанс Україна».