Думки експертів

Керівник підрозділу з корпоративного аналізу ICU Олександр Мартиненко зазначив, що очікування подальшого пом'якшення монетарної політики ФРС США та інших провідних центробанків світу викликали ралі на фінансових ринках минулого тижня.

«Оптимістичні настрої інвесторів також допомогли істотно знизитися прибутковості українських єврооблігацій. Мінфін вчасно відреагував на «вікно», що відкрилося для залучення зовнішніх коштів.

У поєднанні з ситуативно низькою прибутковістю на ринку, випуск боргових інструментів у євро може дати вартість на рівні 6-6,5% і економію в 2 процентних пункти порівняно з доларовими випуском», — прогнозує експерт.

За його словами, додаткові вигоди від випуску боргових інструментів у євро – це розширення бази інвесторів і диверсифікація боргового портфеля, який зараз на 42% деноміновані в доларах США і лише на 9% — в євро.

«Це також виглядає логічно з погляду зовнішньоторговельних відносин, де ЄС є головним партнером України, і розрахунки в євро становлять 30-40% від загального обороту», — додав експерт.

Читайте також: Мінфін продовжив термін обігу ОВДП до 6 років

Фахівець Dragon Capital Сергій Фурса прогнозує, що Мінфін у ході майбутнього розміщення євробондів може залучити на зовнішньому ринку близько 750 млн євро за ставкою від 6,5 до 7 відсотків річних.

«Це папери в євро, за якими потенційний попит нижчий, ніж за доларовими, і обмежене число інвесторів. Але так можна розширити коло інвесторів. Плюс, політичний момент — ставка нижче, ніж за запозиченнями в доларах», — пояснив експерт.

За його словами, залучені кошти будуть спрямовані на фінансування дефіциту держбюджету. Фурса прогнозує, що до кінця року можливий ще один вихід Мінфіну на ринок зовнішніх запозичень.

Нагадаємо, Міністерство фінансів оголосило про випуск єврооблігацій з терміном обігу 7 років, номінованих у євро. Зустрічі з інвесторами стартували 10 червня і пройдуть в Лондоні, Франкфурті, Мюнхені та Мілані.