«Принципова загроза виникає від тривалої напруги в торгівлі», — йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.
Вона додала, що американо-китайська війна тарифів може «залишити серйозну вм'ятину» на світовій економіці.
У заяві наголошується, що потрібні «рішучі заходи», які допоможуть запобігти скочуванню світової економіки до нової кризи.
Лагард брала участь у дводенному нараді міністрів фінансів і глав центробанків країн «великої двадцятки» в японській Фукуоці.
У підсумковій заяві наради зазначається: «Найбільш важливим є те, що напруженість в торгівлі і в області геополітики стає все більш серйозною», а також зазначається, що учасники «готові прийняти подальші заходи» у разі необхідності".
При цьому, як повідомляють поінформовані джерела, останнє формулювання було пом'якшене на вимогу американської сторони, спочатку вона звучала як існуюча «нагальна необхідність врегулювання торгових суперечок».
Тим не менш, міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що не згоден з висновками, що містяться в підсумковій заяві та заяві Лагард.
«Ясно, що спостерігається уповільнення економіки в Європі, уповільнення в Китаї, уповільнення в інших районах світу. Я не думаю, що це — наслідок напруженості в торгових відносинах. Це уповільнення почалося ще в минулому році», — сказав Мнучин журналістам.
Він підтвердив, що президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін повинні провести зустріч на саміті «двадцятки», який пройде в японській Осаці 28-29 червня.