Як повідомляється, в найближчі місяці, гривня перейде в діапазон 27 – 28 грн за долар, де і утримається до моменту формування нового уряду.

«Найбільш болюче питання для ринку – це спекулятивний попит на гривню у зв'язку з обговоренням можливості дефолту за українськими зобов'язаннями. Очікування і настрої нерезидентів, які придбали гривневі ОВДП на 41,8 млрд грн з початку року і створили сильну пропозицію валюти, змінюються. Інвестори закладають додаткові ризики, і звужують ліміти вкладень в українські папери. Це означає, що після погашення паперів вони виходитимуть з України, що створить підвищений попит на іноземну валюту», – зазначає Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики FOREXCLUB.

Читайте також: Долар в травні зміцнився проти більшості світових валют — аналітики

Спекуляції навколо співпраці з МВФ не чинять сильного впливу на валютний ринок. У НБУ достатньо валютних резервів для проходження боргового навантаження в 2019 році.

Проте, в 2020 році, співпраця з МВФ буде найбільш важливим фактором стабільності.

Глобальні фінансові ринки нестабільні через ризики рецесії, викликані торговельною війною між США і Китаєм, а також напруженістю на Близькому Сході. Це може підсилити відтік капіталу з України.

Падіння на фондових майданчиках потягне за собою всі сировинні ринки, що стане ще одним чинником тиску на гривню.