Що це значить
«Одним з найсильніших викликів буде погашення держборгів в інвалюті. У травні-грудні потрібно виплатити 3,5 млрд дол. за зовнішнім держборгом і 2,8 млрд дол. за валютними ОВДП. Сумарно — 6,3 млрд дол», — написав Данилишин.
Піковими періодами виплат є травень і вересень — по 1,7 млрд доларів (травень — 1,4 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 0,3 млрд доларів з валютних ОВДП, вересень — 1,6 млрд доларів за зовнішнім держборгом і 0,1 млрд доларів з валютних ОВДП).
Читайте також: Інвестори чекають офіційної заяви президента про наміри щодо держборгу — аналітики
«Тиснути» на валютний ринок буде і погашення короткострокових гривневих ОВДП, які нерезиденти придбали в лютому-квітні. Станом на 13 травня вкладення нерезидентів в ОВДП становили 39,2 млрд грн. Порівняно з початком року вони зросли майже в 6,5 разів. Іноземці вклали в короткострокові ОВДП цього року близько 1,5 млрд дол. (у доларовому еквіваленті).
«Імовірно, в липні-вересні значна частина після погашення гривневих ОВДП буде конвертуватися в інвалюту і виводитися з України», — прогнозує Данилишин і наголошує, що Нацбанку, користуючись нинішнім сприятливим курсом, слід продовжувати викуповувати валюту на міжбанківському ринку з метою збільшити міжнародні резерви і, можливо, нарощувати темпи такого викупу.
Читайте також: Данилюк припустив, коли Україна отримає транш
Також Данилишин додав, що в аспекті держборгу і курсової стабільності одним з найважливіших завдань української влади будуть відносини з МВФ: «За програмою stand-by, яка діє до кінця цього року, ми можемо розраховувати на отримання двох траншів кредиту на загальну суму 2,5 млрд дол.», — додав глава ради Нацбанку.
Як повідомлялося, в Міністерстві фінансів на початку року заявляли, що розраховують в поточному році отримати два кредити від МВФ на загальну суму 2,6 млрд доларів, 500 млн євро від ЄС, близько 600 млн доларів від Світового банку і 2 млрд доларів від розміщення євробондів.
Нагадаємо також, що сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в квітні 2019 року зріс на 1,3%, або на 1,03 мільярда доларів — до 79,82 мільярдів доларів.