Що це означає

Попит на 3-місячні ОВДП впав в 14 разів — до 46,5 млн грн (за номіналом), а на довгі, 2-річні, раніше популярні серед нерезидентів, — в 16 разів, до 29 млн грн.

Водночас попит на 6 і 12-місячні папери збільшився в 1,6-1,7 рази, відповідно до 500 млн грн і 836,8 млн грн, що дозволило Мінфіну трохи компенсувати втрати.

Що стосується валютних паперів, то основний обсяг розміщення (73,86 млн) забезпечили ОВДП з можливістю дострокового погашення, на які традиційно був лише один покупець.

Читайте також: Рада НБУ рекомендує спростити доступ українцям до ринку держоблігацій

Продажі 8-місячних і 17-місячних доларових паперів склали відповідно 13,2 млн доларів і 3,9 млн доларів, а ставки за ними залишилися на рівні 7,25% річних.

«Очікуваного раніше припливу нерезидентів в зв'язку з запуском „лінка“ з депозитарієм Clearstream 28 травня не відбулося, оскільки ця новина згасла на тлі коментарів екс-співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського FT про доцільність дефолту», — зазначає агентство.

Читайте також: Україна приєдналася до глобального депозитарію

На цьому тлі зниження вартості українських єврооблігацій і ВВП-варантів 28 травня вранці склало до 1% і навіть трохи більше за найдовшими паперами, оскільки 27 травня на ринку США і Великобританії був банківський вихідний. Однак до кінця дня папери відіграли частину падіння, втративши за день в ціні до 0,4%

У результаті аукціону Міністерство фінансів залучило до бюджету 1,235 млрд грн і 91 млн дол.