Що відомо
Згідно з повідомленням з 18 червня почне роботу відповідний програмний комплекс і спеціалізований веб-сайт frs.gov.ua, на якому буде розміщена базова інформацію для користувачів СФО.
Підприємствам, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами, необхідно зареєструватися у СФО.
НКЦБФР закликає суб'єктів звітності вже сьогодні розпочати підготовку до розкриття інформації в новому форматі, щоб уникнути можливих помилок після того, як формат XBRL стане обов'язковим для подання річної фінансової звітності, починаючи з 1 січня 2020 року.
Також НКЦПФР просить всіх користувачів системи до 7 червня надати інформацію для створення облікових записів у вигляді електронного документа.
Читайте також: НКЦПФР адаптує біржову торгівлю в Україні до європейських правил
Як пояснив член НКЦБФР Олександр Панченко, основними перевагами Системи фінансової звітності є доступ всіх зацікавлених користувачів до єдиної, достовірної та якісної фінансової звітності, складеної за міжнародними стандартами.
«Український бізнес, зокрема, стане більш відкритим і зрозумілим потенційним інвесторам. Аналітики світових інвестиційних компаній, міжнародні експерти зможуть робити більш обгрунтовані і точні аналізи поточної ситуації та прогнози розвитку як окремих українських компаній, так і національної економіки в цілому», — заявив він .
Довідка
XBRL (англ. EXtensible Business Reporting Language — «розширювана мова ділової звітності») — відкритий стандарт обміну бізнес-інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності по МСФО і GAAP США в електронному вигляді.
Основні переваги XBRL: автоматичне введення даних без повторної трансформації; швидкість і автоматичне складання звіту, зокрема консолідованого; скорочення часу прийняття рішень; збільшення ефективності і економія в процесах нагляду.