Із чим це пов'язано
За перші чотири місяці цього року китайські компанії вже оголосили дефолт за внутрішніми облігаціями на суму 39,2 млрд юанів (5,8 млрд дол.). Це приблизно в 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період в 2018 році.
Крім того, темпи розвитку цього процесу зараз втричі вищі, ніж у 2016 році, коли ризики дефолту були сконцентровані в першій половині року. Тенденція, відзначає Bloomberg, очевидна: якщо нічого не зміниться, 2019 рік продемонструє новий максимум по дефолту для китайського ринку облігацій.
Причину цього агентство пояснює скороченням у компаній фінансування. Китай продовжує чинити тиск на банки з метою надання кредитів приватному бізнесу, особливо малому та середньому. При цьому влада країни сконцентрувалися на скороченні системи тіньового банкінгу, де кредитні рішення приймалися з меншим контролем з боку регулюючих органів.
Читайте також: Китай надасть Нафтогазу страхове покриття на мільярд доларів
Так, сплеск дефолту, вважають автори дослідження, почався в кінці 2017 року і триває досьогодні. У 2016 році, на їхню думку, китайське керівництво спробувало скоротити надлишкові виробничі потужності, що в підсумку позначилося на кредитних ринках.
«Короткі терміни погашення облігацій означають, що компанії часто мають рефінансувати свої зобов'язання», — кажуть аналітики Moody's Investors Service. Компанії, які не зможуть цього зробити, ймовірно, зіштовхнуться з труднощами.
«Банки такі компанії кредитують неохоче», — вважають фахівці, відзначаючи, що в основному ці організації покладаються на «тіньові банки». Кількість же останніх продовжує скорочуватися через те, що їх регулювання посилює влада.
Раніше повідомлялося, що США підвищили мита на китайські товари вартістю 200 млрд дол.