Що це означає
Як зазначається в огляді, на початку року уряд активно залучав боргові ресурси. Це, по-перше, пов'язано з щільним графіком погашення боргу, а по-друге, з потребою у фінансуванні дефіциту, з огляду на незначні надходження від приватизації. Засоби залучалися як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Зокрема, отримані кошти від дорозміщення ОВДП і позику під гарантії Світового банку.
Однак ключовим джерелом фінансування дефіциту залишилися запозичення на внутрішньому ринку — як в національній, так і в іноземній валюті. Левову їх частку становили короткострокові папери. Хоча обсяги погашення зобов'язань були значними, залучення істотно їх перевищили, зазначають експерти НБУ.
Читайте також: Мінфін підвищив прогноз платежів за держборгом на 17,2 мільярда
«Незважаючи на такі залучення, державний і гарантований державою борг в цілому зменшився на 1,0% з початку року — до 2147 млрд грн станом на кінець березня 2019 року. Це обумовлено виплатами за гарантованими боргом, зокрема перед МВФ. Додатковим фактором було незначне зміцнення гривні», — ідеться в огляді.
Нагадаємо, що за даними Всесвітнього банку відношення державного боргу до ВВП України в 2018 році знизилося до 63,2%. Всесвітній банк прогнозує, що відношення держборгу до ВВП в 2019 році знизиться до 60,1%, в 2020 році до 57,9%.