Головними факторами падіння валютних котирувань стали:

1) активне розміщення Мінфіном України ОВДП на аукціоні 23 квітня;

2) нестача гривневих ресурсів у банків та компаній (клієнтам треба закрити господарські операції на звітну дату і виплати із зарплати за квітень);

3) відносне зниження напруження пристрастей на політичному олімпі після виборів президента (хоча це і дуже оманливе враження);

4) наближення великодніх вихідних, що зменшує ділову активність перед 5 днями відпочинку.

Котирування в обмінниках залишалися заручниками поведінки міжбанку і понижувального тренду за безготівковим курсом долара.

У ці п'ять вихідних на готівковому валютному ринку все складається на користь гривні. Традиційно на великодні свята повертаються заробітчани (особливо в західних областях нашої країни). Їм потрібна гривня, що й забезпечить істотне зростання пропозиції валюти на ринку в цей період. Після закінчення свят «атракціон нечуваної щедрості» швидко закінчиться, тому що приплив валюти в обмінки різко скоротиться.

Обмінники всі свята будуть працювати в форматі «з обороту» при збереженні досить вузького спреду. При цьому котирування прийому валюти фінансисти будуть занижувати, користуючись дефіцитом гривні у населення. Стримувати їх «жадібність» буде тільки рівень конкуренції в даному регіоні і фінансові можливості самих власників обмінників в частині наявності у них вільної гривні.

Курси валют у святкові дні

Котирування готівкового долара будуть в межах: прийом 26,45 — 26,55 гривень, продаж 26,60-26,67. Спред по долару буде перебувати в межах від 12-20 копійок.

Котирування євро. Крос-курс пари євро / долар на вечір 26 квітня перебуває в межах 1,1165 долара за євро. Фінансисти будуть орієнтуватися на приблизно таке ж співвідношення євровалюти і долара на 27 та 28 квітня.

Тому в ці дні курс євро в обмінниках за нашими розрахунками буде в межах: прийом 29,531 — 29,643 гривні і продаж 29,698-29,777 гривень при спреді від 14-15 копійок до 22-25 копійок.

Починаючи з понеділка (29 квітня) і по середу (1 травня) — власники обмінників будуть вже використовувати поточний крос-курс пари євро / долар, що буде складатися на той момент на міжнародному ринку, тому що США і більшість країн ЄС працюють в цей період, в той час як у нас — це вихідні.

У всі дні свят в ці котирування можуть бути ще внесені зміни плюс-мінус до 2-13 копійок на євро в залежності від завдань вже конкретного обмінного пункту і рівня конкуренції між обмінками в даній місцевості.

Котирування російського рубля. Рубль залишається «ризикованою» валютою для нашого ринку. Враховуючи те, що в РФ святкування православного Великодня проходить фактично в той же період, що і в Україні — особливих змін за курсом рубля в період всіх п'яти днів відпочинку не передбачається.

Фінансисти будуть мінімізувати свої валютний ризики по рублю за рахунок широкого рівня спреда і також як і по долару та євро — будуть намагатися занижувати курс його купівлі у громадян.

Курс рубля на вихідні буде наступним: прийом за 1 рубль на рівні 0,408 — 0,410 гривень і продаж 0,411 — 0,412.

Власники обмінників можуть ще додатково скорегувати свої курси по російській валюті в межах плюс-мінус 0,001- 0,007 гривень на рублі в залежності від поставлених перед ними завдань, рівня конкуренції між обмінниками в їх регіоні, близькості до кордонів з РФ та своїми можливостями в частині наявності в обмінниках вільної гривні.