«Швидше за все, в червні, оскільки якщо вони приїжджають в травні, то просто технічно не встигнуть», — сказала вона.

За словами Рожкової, першим для МВФ несподіваним і неприємним сюрпризом було скасування в Україні статті «про незаконне збагачення», другим — ситуація з рішеннями судів щодо Приватбанку.

«Ми їх поінформували про події і про те, що спочатку нам потрібно отримати рішення судів і тільки після цього ми зможемо коментувати якусь юридичну позицію, аргументи судів… Як відомо, свої рішення МВФ приймає на раді директорів. На борд приходить місія, звітує про поїздку, про результати роботи позичальника. Що вони скажуть на цей раз: подивіться, вони розгортають реформу в зворотну сторону?», — сказала вона.

Раніше «Мінфін» писав, що глава НБУ Яків Смолій заявив, що Україна повинна ініціювати нову програму МВФ і повернутися до довгострокового співробітництва з Міжнародним Валютним Фондом.

Нагадаємо, нова програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько 3,9 млрд доларів. При цьому SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд) надано відразу, тоді як решта коштів будуть надані за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.