Основні чинники

  • У міністерстві зазначають, що на діяльність реального сектора в січні-лютому негативно вплинуло падіння в промисловості і торгівлі, викликане проведенням поточних та капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і енергогенеруючих компаніях.
  • Водночас активна діяльність будівельних підприємств і сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров'я і банківський сектор) забезпечили позитивну динаміку ВВП.
  • Крім того, в перші два місяці року спостерігалося зростання попиту на будівельну продукцію — на 36,9% зросли обсяги будівництва інженерних споруд, на 18,6% — нежитлових будівель.

Читайте також: Середня зарплата в Україні зросла за три роки на 170 доларів — Кубів

  • Крім цього, за даними Мінекономрозвитку, «Укртрансгаз» збільшив на 15% транзит російського природного газу, активізувалися вантажні перевезення автомобільним транспортом (на 31,3%).
  • Також зростання ВВП сприяла сприятлива цінова кон'юнктура на окремих світових товарних ринках.

Як повідомлялося раніше, Держстат оцінив зростання ВВП України в четвертому кварталі 2018 року в 3,4%, в третьому кварталі — 2,8%, у другому кварталі — 3,8%, в першому кварталі — в 3,1%. Дані Держстату в цілому за 2018 рік поки не оприлюднені.