Схеми виведення 

  • За її словами, покупцем виявилася 86-річна жінка, паспортні дані та ІНН якої використовувалися під час здійснення процедури купівлі-продажу, а реєстрація права власності на цей об’єкт відбулася майже опівночі за добу до запровадження тимчасової адміністрації.
  • Розрахунок здійснювався коштами, які значилися на рахунку літньої жінки, але при цьому були предметом забезпечення за кредитними зобов’язаннями позичальника банку – ТОВ «Компанія «Вища школа реклами».
  • За згодою банку ці гроші були виведені з-під застави та спрямовані на оплату майна. Наразі тривають судові процеси по визнанню цих угод нікчемними.
  • Виведення активів з банку через фіктивних чи підставних суб’єктів господарювання активно застосовувалося керівництвом банку, зокрема, шляхом їх кредитування. За цією схемою було видано кредитів на загальну суму 1,28 млрд грн, що складає приблизно третину кредитного портфеля банку.
  • Також в банку частина кредитів була видана під заставу цінних паперів, балансова вартість яких вказувалася на рівні 468 млн грн, а оціночна склала близько 0,1 млн грн.
  • Ще однією особливістю є те, що шахрайські дії вчиняв не тільки топ-менеджмент банку, а й керівники окремих відділень.

За фактом виявлених махінацій Фондом гарантування вкладів до правоохоронних органів спрямовано 107 заяв про здійснення кримінальних правопорушень на загальну суму збитків 3,292 млрд грн.

За 66 заявами відкрито кримінальні провадження, одне з них з обвинувальним актом спрямовано до суду.