Виною тому декілька чинників, що впливають на настрої і завдання клієнтів на валютному міжбанку в цей період:

1) Зростання обсягів обов'язкових продажів і ситуативні перекоси попиту та пропозиції валюти на торгах через неробочий день в Україні 8 березня. Вчора банки зарахували клієнтам валютну виручку за минулу (святкову для нашої країни) п'ятницю і безпосередньо за понеділок. Сьогодні 30% від цих надходжень будуть обов'язково продані на ринку, що збільшить пропозицію та зіграє на користь нацвалюти;

2) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Розрахунки по ньому в середу, але при вдалому збігу обставин — вже з сьогоднішнього дня частина клієнтів-іноземців продаватимуть валюту, щоб отримати гривню і завтра розрахуватися за куплені гривневі облігації.

Це спрацює також на зміцнення гривні, але на особливі обсяги таких продажів ми б не дуже розраховували, тому що ті з іноземців, хто хотів їх придбати -вже зробили це минулого тижня, а сьогодні відбувається тільки їх дорозміщення.

Крім цього, багато нерезидентів щоб не отримувати додаткові валютні ризики -  вирішать за краще купити відразу ОВДП, номіновані у валюті, що знизить обсяги їх потенційної пропозиції валюти на торгах. Можливі перерозміщення банками і клієнтами в нові ОВДП раніше погашених сум, але на особливий обсяг «живого» припливу гривні до бюджету на цьому аукціоні ми не розраховуємо;

3) Поведінка готівкового ринку і стрімке зростання ліквідності в системі. В обмінниках припинилося зниження котирувань. Більш того — вони почали поступово зростати. Це говорить про те, що цей сегмент валютного ринку вже «не вірить» в подальше падіння курсу на міжбанку і орієнтується на діючі котирування, як на курсове «дно». Зазвичай така поведінка готівкового курсу попереджує про швидку зміну ситуації і на торгах безготівковим доларом. Це працює проти нацвалюти.

Крім цього, коррахунки банків на ранок вівторка злетіли відразу на 10,1 млрд — до 59,2 млрд гривень, що дає спекулянтам ресурс для активних спроб покачати курс.

При виникненні ситуативного надлишку валюти — його продовжить викуповувати НБУ в резерви через Matching.

Ми прогнозуємо на вівторок розширення коридору по долару в межах 26,25-26,40 гривень зі збільшенням залежності курсового тренда від дій найбільших гравців.

Котирування готівкового валютного ринку:

На готівковому ринку намітилося зростання ціни продажу долара і триває різнобій концепцій та поглядів щодо подальшого поводження курсу.

Частина банків і фінкомпаній починає працювати в форматі не тільки «з обороту» з низьким спредом, а й на поступове підвищення курсу продажу.

А частина фінансистів відверто розширило спред по курсу, що говорить про те, що вони очікують корекції і не хочуть нести додаткові валютні ризики.

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,30- 26,40 і продаж 26,53-26,80 гривень.

В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,35-26,54 гривень та продаж 26,55-26,60 гривень.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram