Поточна ситуація

  • З початку 2019 року на ринку сформувалися сприятливі умови для гривні, викликані монетарною політикою НБУ і високою прибутковістю ОВДП, яка приваблює іноземних інвесторів (за січень-лютий нерезиденти наростили портфель гривневих ОВДП більш ніж на 10%, до 12,9 млрд грн).

Прогноз на березень

  • На думку аналітиків, інвестори в березні займуть позицію вичікування, чекаючи результатів президентських виборів. Зміна політичної кон'юнктури в країні може привести в перспективі до переміщення капіталу, що відіб'ється на гривні.
  • Зовнішньоекономічні ризики залишаються в зоні уваги. Незважаючи на те, що США відклали підвищення мит для експорту з Китаю, існують побоювання, що врегулювання торговельних балансів торкнеться Європи, економічне зростання якої гальмується через спад машинобудування і боргових ризиків периферійних країн, а також неврегульованого виходу Великобританії з Євросоюзу. Оскільки Європа залишається ключовим торговим партнером для України, уповільнення її економіки позначиться на економіці і торгової активності України.
  • Так, промислове виробництво в січні 2019 року по відношенню до аналогічного періоду минулого року скоротилося на 3,3%, що є ознакою економічного гальмування.
  • Вплив на курс гривні також нададуть зниження бюджетних надходжень від зовнішньоекономічної діяльності й високі виплати за зовнішнім боргом.