Що це дасть
Відповідно до угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна взяла на себе зобов'язання адаптувати національне митне законодавство до митного законодавства ЄС. Це передбачає, зокрема, і впровадження в Україні інституту АЕО.
- Це дасть змогу наблизити українське законодавство до стандартів ЄС, зменшить бар'єри для міжнародної торгівлі і підвищить конкурентоспроможність українських експортерів.
- Українські компанії, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, зможуть стати частиною всесвітньої торговельної мережі.
- Значна частина положень цього законопроекту стосується зміни чинних нині процедур декларування товарів. Зокрема, законопроект передбачає введення короткої ввізного декларації, яка застосовується в ЄС.
- АЕО має право на такі спрощення: загальна фінансова гарантія, самостійне накладення пломб спеціального типу, спрощене декларування, випуск по місця розташування.
Хто зможе отримати статус АЕО
- Як уточнила глава комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, законопроект передбачає обмежену кількість АЕО.
- Статус такого оператора в перші три роки зможуть отримати тільки ті підприємства, які є одночасно виробником-імпортером і виробником-експортером.
- «До них не будуть відноситися посередники, комісіонери тощо», — наголосила Южаніна.
Міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що законопроект буде ще відпрацьований спільно з профільним комітетом до другого читання.