По-перше — фактично закінчився період податкових платежів і компанії все більше уваги приділяють поточному фінансуванню гривневих та валютних господарських операцій. Це поступово збільшує попит на валюту з боку клієнтів, яким треба закривати свої зовнішньоекономічні контракти на кінець місяця;

По-друге — починається період основних відшкодувань ПДВ експортерам. Перспектива швидкого надходження гривні від держави не стимулює їх до продажу валюти понад обов'язкових 50% виручки, що скоротить пропозицію на міжбанку;

По-третє — істотно зросли коррахунки фінустанов. Вони збільшилися відразу на 3,2 млрд гривень — до 55,3 млрд на ранок п'ятниці. Спостерігачі пов'язують це як з початком надходжень клієнтам основних сум відшкодувань ПДВ, так і з активізацією розрахунків бюджетних організацій з бізнесом перед звітною датою. Це додає гривневої ліквідності в банківській системі і провокує спроби спекулятивного розігріву курсу.

Як і раніше — підтримку гривні надає готівковий ринок, де курс зараз досить стабільний з періодичним настроєм на зниження і це опосередковано впливає і на поведінку міжбанка.

Сьогодні спрацює і традиційний п'ятничний чинник зниження ділової активності перед вихідними. Ми прогнозуємо на п'ятницю обсяги операцій на торгах в сумі до 380-400 млн доларів при здійсненні до 430-470 угод і рух курсу безготівкового долара в межах коридору 26,95-27,15 гривень.

Як завжди — при наявності надлишку пропозиції долара на торги вийде НБУ з його купівлею у резерви.

Котирування готівкового валютного ринку:


Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 26,85- 27,03 і продаж 27,08-27,25 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,95-27,07 гривень та продаж 27,08-27,15 гривень.

Про головні події на торгах за 21 лютого можна прочитати тут.

Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram