За словами Чурія, банки зможуть виставляти в онлайн-обмінниках будь-які курси, Нацбанк не буде втручатися в цей процес.

«Це більше питання конкуренції, адміністративних витрат. Зрозуміло, що операції в онлайн-банкінгу менше затратні для банків з точки зору адміністративного навантаження, вони більш вигідні. Тому я думаю, що банки будуть активно просувати цей продукт», — зазначив Чурій.

Читайте також: НБУ пішов назустріч покупцям валюти

Хоча, за його словами, рано говорити про те, що все населення країни готове купувати валюту в інтернеті. В цьому процесі є свої складності і потрібно розуміти, як працювати з цим інструментом.

Чурій також зазначив, що онлайн-обмінники не зможуть витіснити традиційні пункти обміну валют.

«Обмінники працюють не тільки з населенням, але також і з сірим і чорним валютним ринком. І поки у нас працює сіра економіка, у валютних обмінників завжди буде бізнес», — заявив заступник голови НБУ.

Читайте також: Нацбанк знизить ліміт обов'язкового продажу валютної виручки

Також, з четверга українці зможуть інвестувати в закордонні активи без електронної ліцензії.

За словами Чурія, ліміт на такі операції поки буде обмежений 50 тис. євро в рік, але буде збільшуватися в міру поліпшення макроекономічної ситуації в країні.

Також фізособи зможуть перераховувати за кордон кошти в сумі 150 тисяч грн без відкриття рахунків. Серед анонсованих раніше нововведень НБУ — можливість покупки фізособами ОВДП у валюті та оплата валютою програм страхування життя.