Це збільшить статистику торгів, і, за нашими прогнозами, обсяг операцій 4 лютого складе не менше 410-440 млн доларів при укладанні до 510-600 угод.

Попит на валюту буде поступово збільшуватися, тому що в ці дні до звичайних покупок імпортерів для оплат валютних контрактів додасться ще попит з боку «дочок» іноземних компаній по репатріації дивідендів.

Пік їхньої активності ми очікуємо в цей вівторок та четвер, але сам процес почнеться вже сьогодні. Період купівлі валюти під вивід дивідендів завжди працює проти гривні, тому що експортери намагаються продавати валюту в цей період подорожче, а спекулянти з радістю в цьому їм допомогають.

Тим більш, що НБУ зазвичай при цьому в хід торгів не втручається, вважаючи за краще економити ЗВР.

На підтримку гривні спрацює фактор різкого скорочення ліквідності в банківській системі на ранок понеділка. Коррахунки фінустанов упали відразу на 7 млрд гривень до 43,9 млрд. Це трохи знижує можливості спекулятивної розгойдування ринку, хоча і зберігає його повну залежність від ситуативних дій і курсових завдань великих гравців.

Виходячи з тенденцій кінця минулого тижня по зміцненню гривні і деякою інформацією від учасників ринку з настроїв міжбанку на понеділок — ми очікуємо на сьогодні все ж таки деякого зміцнення гривні за рахунок великих продажів валюти провідними гравцями міжбанку і коридор по долару на сьогодні в межах 27,40- 27,52 гривень.

Нижче курс 27,40 гривень за долар курс навряд-чи опуститься, тому що при надлишку валюти на ринку на торги вийде НБУ з викупом його в резерви. Такі дії регулятора утримають курс від подальшого просідання.

Котирування готівкового валютного ринку:

Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,20- 27,45 і продаж 27,47-27,75 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,40-27,51 гривень та продаж 27,52- 27,57 гривень.

Про головні події на торгах за 1 лютого можна прочитати тут.

Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram