Що нового
- Положення розширює перелік видів діяльності юридичних осіб, які мають право надавати банкам послуги з інкасації (Cash-in-Transit компаній або СІТ-компаній), а також суттєво удосконалює порядок видачі ліцензій на надання банкам послуг з інкасації.
- Окрім надання безпосередньо послуг з інкасації, CIT-компанії матимуть можливість розширити власну діяльність на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, за умови отримання відповідного погодження Національного банку.
Що це дасть
- Надання CIT-компаніями таких послуг суттєво розширить можливості для аутсорсингу в сфері готівкового обігу.
- Положення встановлює більш жорсткі вимоги до фінансового стану, структури власності, ділової репутації керівників та власників істотної участі CIT-компаній.
- Відтепер для отримання ліцензії на право надання банкам послуг з інкасації юридична особа повинна мати кошти в розмірі, передбаченому бізнес-планом на перший рік діяльності, але не менше 2 млн. грн (для надання послуг з інкасації) та 3 млн. грн (для діяльності з оброблення та зберігання готівки).
- Крім того, відповідні юридичні особи повинні будуть відповідати вимогам щодо прозорості структури власності, зокрема відсутності циклічної структури власності та відсутності у ній трастових конструкцій.
- Ліцензії CIT-компаніям видаватимуться шляхом внесення відповідного запису до електронного реєстру ліцензій.
- Перевірити наявність та статус ліцензії в будь-який час можна за допомогою веб-сайту НБУ.
Зазначені зміни набирають чинності з 9 січня 2019 року.