Що це означає
- З 1 квітня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а діючі номери рахунків з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року банки України будуть самостійно змінювати відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку. Таким чином діючі номери рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку.
- У період з 1 квітня до 31 жовтня 2019 клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номеру за стандартом IBAN.
- Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів.
Переваги використання IBAN для клієнтів банків
-
Зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує.
-
Можливість уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах.
-
Можливість швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.
- У майбутньому з'явиться можливість застосування QR кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, для спрощення сплати рахунків та обміну платіжною інформацією.
Що таке IBAN
Стандартна система банківського рахунку – це необхідний елемент ефективного банківського середовища кожної держави. У країнах ЄС – це IBAN (англ. International Bank Account Number).
Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN, дотримуючись вимог стандарту ISO 13616.
Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.
У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можливо розпізнати країну учасника розрахунку (UA — Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.