У п'ятірці лідерів, крім Британії: Швеція, Гонконг, Нідерланди й Нова Зеландія.
15 показників, які оцінювали
- Рівень корупції, особистої і фінансової свободи, рівень податків, розвиток інновацій і технологій, гарантування прав власності, рівень бюрократії і захисту інвесторів; вплив інфраструктури, наявність кваліфікованої робочої сили, якість життя і масштаби самого ринку.
Великобританія стала єдиною країною, яка лідирує за всіма 15 показниками. З погляду вливання робочої сили і фінансового капіталу, її економіка справді відрізняється відкритістю.
Чому в списку лідерів немає США
Штати за рік опустилися на 5 пунктів. Найбільша в світі економіка з 19,5 трильйонами доларів втратила репутацію захисника особистих і фінансових свобод.
Багато фахівців називають міграційну політику Трампа однією з головних внутрішніх складових, які тягнуть американську економіку на дно. Кваліфікованим кадрам все складніше отримати візу в США. Кращі руки й голови світу, замість того щоб працювати на економіку США, починають працювати на економіку її конкурентів.
Як оцінили Україну
Україна в цьому рейтингу опинилася на 77-у місці. Показники зростання її ВВП становлять 2,5%, а на душу населення - 2 600 долл. за чисельності населення 44 млн. Інфляцію в нашій державі оцінили в 14,4%, а негативне сальдо торгового балансу — в 1,9%.