Що це означає
- Перехід від системи тотального валютного контролю за кожною операцією до валютного нагляду, побудованого за принципом «більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги».
- З-під валютного нагляду будуть виведені дрібні платежі за кордон на суми до 150 тис. грн. Таким чином, значна частина клієнтських операцій буде звільнена від додаткових перевірок і вимог щодо надання документів.
- Буде скасовано низку процедурних вимог до уповноважених агентів. Зокрема, пропонується скасувати двоетапний аналіз клієнтських операцій з залучення кредитів від нерезидентів (пропонується перевірка лише на етапі повернення кредиту), а також вимогу щодо складання банками обов’язкового письмового висновку про результати аналізу клієнтської операції.
Оформити депозит в валюті і отримати бонус
Які валютні транзакції перевірятимуть
Основні критерії валютних транзакцій, пов'язаних з ризиками:
- неспівпадіння обсягів операцій з обсягами звичайної ділової активності;
- невідповідність суті операції змісту діяльності клієнта;
- значна розбіжність у заявлених цінах товарів і їх справедливій вартості;
- використання в розрахунках компаній-оболонок тощо.
Детальні критерії визначені в офіційному документі.
Коли документ набуде чинності
- За підсумками публічного обговорення остаточна та схвалена Правлінням Національного банку версія нормативно-правового акту буде оприлюднена не пізніше ніж за 30 днів до набуття чинності Законом «Про валюту і валютні операції», тобто до 7 січня 2019 року.